01.jpg

Raksti

Sporta svētki “Mazā stiprinieka ceļojums apkārt pasaulei”

Četrus gadus pēc kārtas PII “Zeltrīti” piedalījās Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) organizētajos Pasaules Sniega dienu pasākumos. Šogad visas Latvijas mērogā Sniega diena netika organizēta, bet mēs saglabājām tradīciju janvārī rīkot ziemas sporta svētkus, kurus cieši sasaistām gan ar citām sportiskajām aktivitātēm (Olimpisko dienu, ko atzīmējam septembrī, ziemas Olimpiskajām spēlēm), gan ar mūsu iestādes šā mācību gada Ekoskolas tēmu “Veselīgais dzīvesveids”.

Šā gada 18. janvārī PII “Zeltrīti” aizvadīja sportisku dienu “Mazā stiprinieka ceļojums apkārt pasaulei”, kuras laikā bērniem bija iespēja  izmēģināt visdažādākās aktivitātes dabā kā veselīga dzīvesveida izpausmi.  Mazie iestādes iemītnieki sportiskā garā devās apceļot pasauli, iepazinās ar dažādām pasaules vietām, tēliem un tradīcijām, un pierādīja, ka ir pelnījuši nosaukumu  “Mazais stiprinieks”. Lielie iestādes iemītnieki palīdzēja un atbalstīja savus mazos ķiparus.

 Mūsu izzinošais ceļojums sākās ar braucienu pašā senākajā transporta veidā - pajūgā un beidzās ar draudzīgu sasēšanos vilcienā. Protams, ceļojām arī ar lidmašīnu, automašīnu, kuģi un gaisa balonu! Ceļojumu laikā bērniem bija iespēja iepazīt arī sasveicināšanās frāzes dažādās valodās.

Tad devāmies katrs uz savu pusi. Āfrikā mazais stiprinieks pierādīja, cik ir izpalīdzīgs! Pārplūstot garākajai upei Nīlai, dzīvnieki bija nonākuši briesmās – viņus stafetes veidā vajadzēja izvest ar mašīnām vai iznest uz nestuvēm no bīstāmā rajona. Aļaskā, Ziemeļamerikas ziemeļrietumos barojām izsalkušos ledus lāčus, kuri atšķirībā no brūnajiem lāčiem neguļ ziemas miegu. Pierādījām, cik esam bezbailīgi un drosmīgi! Devāmies uz fantāzijas vietu tepat Eiropā - Francijā, uz Parīzes Disnejlendu, kur garlaicībai nav vietas, kur bērni var sastapt savus iemīļotākos pasaku varoņus. Būvējām paši savu Eifeļa torni un ļāvāmies jautrai dejai kopā ar Minjonu! Noskaidrojām, ka milzīgākā cilvēku rokām radītā būve uz pasaules ir Ķīnas mūris. Pārbaudījām arī savus spēkus tā celšanā. Mācījāmies sadarboties viens ar otru! Sadarbība bija ļoti nepieciešama arī Šveicē, kur ar vingrošanas apļu palīdzību veidojām savu dzelzceļa tuneli, kas ir pasaulē garākais. Savukārt Japānā spēlējām “suši spēli” un pārbaudījām savu veiklību un pacietību ar irbulīšiem pārnesot priekšmetus! Pasākuma beigās noskaidrojām, ka vislabāk tomēr ir šeit mājās - Latvijā un novēlējām, lai visiem labi klājas savās mājās! Katra grupiņa saņēma diplomu un Dārza putnu mazo dziesmu grāmatu ar skaņām, ar kuru palīdzību papildināt zināšanas par dabu.

Prieks par sniega burvību.... prieks par mirdzošām bērnu acīm ....prieks par atsaucīgiem kolēģiem sporta svēku īstenošanā... Tā bija mūsu kārtējā aizraujoši kopā pavadītā diena, kurā bērni veselību stiprinošās rotaļās apgūst un papildina dažādas zināšanas un prasmes. Paldies visiem, kuri palīdzēja mazajiem stipriniekiem radīt šos svētkus!

Galerija

PII “Zeltrīti” sporta skolotāja
Evita Vītoliņa