02.jpg

Vecākiem

Valsts izglītības satura centra (VISC) īstenotā projekta “Kompetenču pieeja mācību saturā” (Skola2030) mērķis ir izstrādāt, aprobēt, pēctecīgi ieviest Latvijā tādu vispārējās izglītības saturu un pieeju mācīšanai vecumā no pirmsskolas gadiem līdz vidusskolai, kā rezultātā skolēni gūtu dzīvei mūsdienās nepieciešamās zināšanas, prasmes un attieksmes. Vairāk lasiet > Skola2030 

https://www.skola2030.lv/lv/istenosana/macibu-pieeja/vecaku-loma 

Lai mēs varētu vienoti atbalstīt bērnu intereses un veiksmīgi sadarboties, aicinām iepazīties ar projektā sagatavotajiem informatīvajiem video vecākiem:

1. Kā mainīsies mācību pieeja pirmsskolā - skolotāja lomas maiņa.

2. Izmaiņas mācību pieejā pirmsskolā - bērni vairāk izzinās, pētīs un radīs paši.

3. Izmaiņas mācību pieejā pirmsskolā - bērni veidos dziļāku izpratni.

4. Izmaiņas mācību pieejā pirmsskolā - bērni drošāk izteiksies vārdos un emocijās.

5. Vecāku loma - bērni mācās arī mājās.

6. Vecāku loma - bērni vēlas būt patstāvīgāki.

7. Vecāku loma - bērni priecājas, kad vecāki iesaistās.

 

Uzņemšana Mārupes novada Domes vienotajā pirmsskolas izglītības rindā

Ar 2020.gada 1.janvāri vecāki pirmsskolas vecuma bērnus rindā uz Mārupes novada dibinātajām pirmsskolas izglītības iestādēm un iestādēm, kuras īsteno pirmsskolas izglītības programmas, var piereģistrēt elektroniski, izmantojot e-pakalpojumu portālu www.epakalpojumi.lv.

Pirmsskolas rindā tiek uzņemti bērni, kuri kopā ar vismaz vienu no vecākiem deklarēti Mārupes pašvaldības teritorijā.

Ar 2020.gada 1.janvāri vecākiem pakalpojumu portālā www.epakalpojumi.lv  ir iespēja elektroniski reģistrēt sava bērna pieteikumu pirmsskolas rindā uz Mārupes novada dibinātajām pirmsskolas izglītības iestādēm un pirmsskolas grupām. Reģistrējot ir nodrošināta iespēja ar vienu pieteikumu izvēlēties līdz četrām pašvaldības pirmsskolas iestādēm, nosakot sev vēlamo, apskatīt pašvaldības pirmsskolas pieteikumu reģistru un sekot sava bērna vietas virzībai rindā, kā arī elektroniski saņemt uzaicinājumu par piedāvāto vietu pirmsskolā.

Vienlaikus vecāki pēc nepieciešamības var papildināt vai mainīt reģistrācijas pieteikumā norādīto informāciju.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā lūgums vērsties Mārupes novada domes Izglītības dienestā, zvanot pa tālr. 26678608, 25448489, vai nosūtot savu jautājumu uz e – pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., vai ierodoties Izglītības dienestā klātienē, Konrādu ielā 5, Mārupē, Mārupes novadā.

Vecākiem, kuri jau ir reģistrējuši  bērnu pirmsskolas iestāžu rindā, nekādas darbības nav jāveic, dati tiks pārnesti automātiski.

IZGLĪTOJAMO UZŅEMŠANA PII "ZELTRĪTI" 2021.gadā

1) Pēc Mārupes novada Domes paziņojuma par bērna uzņemšanu PII "Zeltrīti" saņemšanas lūdzam norādītajā kārtībā vispirms paziņot savu lēmumu par PII apmeklēšanu Mārupes novada Izglītības dienestam.

2) Pēc paziņojuma saņemšanas, sakarā ar epidemioloģisko situāciju valstī mēneša laikā lūdzam elektroniski uz e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. iesūtīt dokumentus līguma sagatavošanai.

Līguma sagatavošanai jāiesniedz:

1. iesniegums par bērna uzņemšanu izglītības iestādē (skat.zemāk Iesnieguma veidlapa; lūdzam precīzi aizpildīt, parakstīt, nosūtīt ieskanētu/kvalitatīvi nofotografētu/elektroniski parakstītu),

2. aizpildīts līgums Word formātā (skat.zemāk Llīguma paraugs, jāparaksta vēlāk klātienē),

3. pedagoģiski medicīniskās komisijas atzinums, ja izglītojamajam nepieciešama speciālās izglītības programma;

3) pirms līguma noslēgšanas lūdzam iepazīties ar vecākiem saistošiem Iestādes normatīvajiem aktiem (https://www.zeltriti.lv/par-mums/noteikumi u.c.);

4) Parakstot līgumu (Saistošo noteikumu 3.pielikums) ar PII par bērna audzināšanu un izglītošanu klātienē (par kārtību informēsim ar īsziņu ne vēlāk kā augusta mēnesī):

1. jāuzrāda bērna dzimšanas apliecības oriģināls,

2. jāuzrāda bērna likumīgā pārstāvja (vecāka vai aizbildņa) personu apliecinošs dokuments.

3. jāiesniedz bērna medicīniskā karte ar speciālistu slēdzienu par bērna veselības stāvokli (veidlapa Nr.026/u);

4. jāiesniedz profilaktiskās potēšanas kartes kopiju (veidlapa Nr. 063/u),

5) Uzsākot apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi, jāiesniedz  medicīniskā izziņa, ka bērns nav bijis kontaktā ar infekcijas slimniekiem (šo izziņu iesniedz medmāsai iestādes apmeklēšanas uzsākšanas dienā).

Ja jūs vēlaties atteikties no Komisijas piedāvātās vietas, lūdzu norādītajā termiņā iesniedziet rakstveida atteikumu Mārupes novada Izglītības dienestam.

Vecākiem / 15.12.2015

Sadarbība

PII jeb bērnudārzs ir vieta, kur bērni pavada ļoti daudz laika. Tikai draudzīgi sadarbojoties mēs kopā gūsim vislabākos rezultātus - iemācīsim bērniem sadzirdēt vecākus, skolotājus un vienam otru, saprast dzirdēto un lasīto, izteikt savas domas un aizstāvēt tās, iemācīsim mācīties, jo vēl ilgus gadus tas viņiem būs galvenais darbs.

Tieši savstarpējā sapratnē veidojas aizraujoši un pārsteidzoši tradicionālie Miķeldienas gadatirgus septembrī, Rūķu gājiens decembrī un Ģimeņu sporta dienas izlaiduma grupām maijā, kuri nemaz nevarētu notikt bez vecāku atbalsta. 

Izglītības psihologs Diāna Putniņa

Lūdzu iepriekš pieteikties pa tālruni 29408398.

Pirmdiena 8:30 – 16:00 vai pēc pieprasījuma 11:30 – 19:00
Trešdiena 8:30 – 16:00 vai pēc pieprasījuma 11:30 – 19:00
Ceturtdiena 8:30 – 16:00
Piektdiena 8:30 – 16:00

 

 

Skola 2030 - Vecākiem jāzina

Valsts izglītības satura centra (VISC) īstenotā projekta “Kompetenču pieeja mācību saturā” (Skola2030) mērķis ir izstrādāt, aprobēt, pēctecīgi ieviest Latvijā tādu vispārējās izglītības saturu un pieeju mācīšanai vecumā no pirmsskolas gadiem līdz vidusskolai, kā rezultātā skolēni gūtu dzīvei mūsdienās nepieciešamās zināšanas, prasmes un attieksmes. Vairāk lasiet > Skola2030 

https://www.skola2030.lv/lv/istenosana/macibu-pieeja/vecaku-loma 

Lai mēs varētu vienoti atbalstīt bērnu intereses un veiksmīgi sadarboties, aicinām iepazīties ar projektā sagatavotajiem informatīvajiem video vecākiem:

1. Kā mainīsies mācību pieeja pirmsskolā - skolotāja lomas maiņa.

2. Izmaiņas mācību pieejā pirmsskolā - bērni vairāk izzinās, pētīs un radīs paši.

3. Izmaiņas mācību pieejā pirmsskolā - bērni veidos dziļāku izpratni.

4. Izmaiņas mācību pieejā pirmsskolā - bērni drošāk izteiksies vārdos un emocijās.

5. Vecāku loma - bērni mācās arī mājās.

6. Vecāku loma - bērni vēlas būt patstāvīgāki.

7. Vecāku loma - bērni priecājas, kad vecāki iesaistās.

***

Vai Jūsu māja ir droša bērnam?

Slimību profilakses un kontroles centrs sadarbībā ar Veselības ministriju aicina pievērst pastiprināti uzmanību bērnu drošībai un traumatismam. Galvenais traumu iemesls bērniem ir nedroša vide mājās, nepietiekama bērnu uzraudzība, kā arī vecāku zināšanu trūkums par traumu gūšanas riskiem un iespējām savu bērnu pasargāt.

Aicinām noskatīties video materiālu bērnu vecākiem:
http://www.maminuklubs.lv/mazulis/bernu-traumatisms-282223/ 

***

Kā ģērbt bērnu dārziņā? 

Vispirms - tā, lai bērns grupā justos ērti, atraisīti un brīvi. Dārziņā ir ļoti silti, tāpēc apģērbam uz dārziņu jābūt diezgan plānam un vēlams no dabiska auduma. Pa dienu mazais daudz skraidīs un kustēsies, tādēļ arī svīdīs. Bet dabisks audums nekairina ādu un ļauj tai elpot.

Apģērbam nav obligāti jābūt modernam, jaunam un dārgam. Vēl jo vairāk – jūs taču paši mājās nestaigājiet darba kostīmā, bet dārziņš bērnam – uz veselu dienu ir kā mājas, tāpēc viņam smalkā kostīmiņā vai kleitā, kuru bail saburzīt, būs neērti. Pie tam bērnam pašam vajag viegli uzvilkt un novilkt apģērbu, bet galvenais – tam vienmēr jābūt tīram un akurātam! Tieši no tā, bet ne no dārdzības vai modes ir atkarīga attieksme pret jūsu bērnu. Viņš varētu būt apģērbts treniņtērpā, bet tīrā un nesaplēstā. 

Saprotams, ka dārziņā gadās visādas ķibeles – bērni spēlējas uz grīdas, nolejas ar zupu, laukā nokrīt, tāpēc skapītī vienmēr vajag glabāt tīru drēbju kārtu, lai audzinātāja bērnu varētu pārģērbt. Šeit ļoti noderīgas ir bikses ar gumijām vai sarafāni un kleitas meitenēm. Zēniem labāk iegādāties bikses ar gumiju viduklī, nevis ar rāvējslēdzi un pogām, ar tām vieglāk tikt galā, arī apmeklējot tualeti. Džinsu auduma bikses nospiež bērnu vēderiņus, jo nav pietiekoši elastīgas. 

Savukārt pastaigām parocīgāki ir kombinezoni vai lenču bikses, jo parastās bikses no mazajiem vidukļiem lielākoties nošļūk.  Audzinātājai  vienlaikus jāpieskata piecpadsmit, divdesmit mazuļi, un visiem nepārtraukti saraustīt bikses un sakārtot jakas var nepietikt laika. Staigāšanai telpās ir nepieciešamas sandales. Vislabāk, ja tās ir vaļējas, bet stingras. Pievērsiet uzmanību aizdarēm. Bērnam uzvilkt un novilkt apavus ir vieglāk tad, ja to aizdare ir ar lipekļiem.

No praktiskām lietām iesaku vecākiem neizvēlēties apavus ar gumijas zolīti, kuros kājas ātri kļūst slapjas, sagatavot pilnu apģērba maiņas komplektu un iegādāties drēbes, ar kurām nav žēl darboties smilšukastē, kurās nesabirst ntīrumi un smiltis, un kuras viegli pēc tam sakopt.

Vēl ieteikumi no www.maminuklubs.lv: http://www.maminuklubs.lv/pirmsskola/ka-gerbt-bernu-uz-darzinu-229649/