JAUNUMI
PAR MUMS
IKDIENA
MĀCĪBAS
GRUPAS
MĒS STĀSTĀM
GALERIJAS
KONTAKTI
Mūsu svētki
Paldies!
Mēs piedalāmies
Raksta skolotāji
Pie mums viesojās
Dodamies ekskursijās
September, 2010
October, 2010
December, 2010
February, 2011
May, 2011
October, 2011
November, 2011
March, 2012
April, 2012
July, 2012
October, 2012
December, 2012
February, 2013
March, 2013
October, 2013
January, 2014
Mūsu svētki
RSS
Skani, mana valodiņa - 2013
1/28/2014 6:31:22 AM
Novembris visā Latvijā ir īpašs mēnesis:  Lāčplēša diena un Valsts svētki, Rīga staro, un mārupieši dodas lāpu gājienā – tas ir laiks, kad bērniem mācām lepoties ar savu Dzimteni, tās skaistajiem, zaļajiem, tīrajiem mežiem, upēm un pļavām, zilajām debesīm, dzidro jūru, baltajiem svēteļiem, kad kopā izjusti no sirds dziedam himnu, un lūdzam „Dievs svētī Latviju...” Šajā laikā ikviens jūt, ka varam būt stipri un vienoti. Dzimtā valoda katram mums ir vissvarīgākā, jo ar to mums asociējas mājas, māmiņa, tētis, bērnība.„Vai tu zini, kas ir dzimtene?/Tā ir zeme, kur es piedzimu” – šīs Jāņa Petera dzejoļa rindiņas ir tikai dažas no skaistajiem dzejoļiem, ar kuriem 28.novembrī PII „Zeltrītu” labākie dzejoļu skaitītāji no katras grupas uzstājās nu jau tradicionālajā izteiksmīgas runas konkursā „Skani, mana valodiņa!”
Šogad konkursa tēma bija „Latvijas dabas skaistums”. Grupās tika rīkota atlase, un 25 mūsu mazie daiļrunātāji droši un pārliecinoši skaitīja gan tautas dziesmas, gan Raiņa, gan Jāņa Petera, gan F.Bārdas, gan M.Čaklā, V.Plūdoņa un daudzu citu Latvijas dzejnieku dzejoļus. Uzstāšanos prasmīgi vadīja skolotājas Aļona Romanova un Gunita Stafecka skaistos latviešu tautas tērpos. Iepriecināja tas, ka neviens nenobijās un neko īpaši nesajauca – vairākiem mazajiem „skatuves māksliniekiem” tā taču bija viena no pirmajām uzstāšanās reizēm.
Arī jauno dalībnieku vecāki bija satraukušies ne pa jokam, jo mācījuši vairākas nedēļas ar izteiksmi un žestiem papildināt dzejas priekšnesumus. Dažiem dalībniekiem māmiņas pat bija sarūpējušas tērpus un rekvizītus atbilstoši dzejoļa saturam.Protams, uzvarētāji bija visi – katrs saņēma dāvanā kādu skaistu grāmatu un diplomu. Galvenais, ka atmiņā paliks dzejoļu vēstījums par Latvijas daili un dzimtās valodas skanīgumu.
Runas konkursu papildināja vecāku un skolotāju sarūpēta grāmatu izstāde. Pārsvarā izstādē bija apskatāmi pagājušā gadsimta 60.-80.gadu grāmatu izdevumi, piemēram, no jaukās bilžu grāmatu sērijas „Bitīte” un koši ilustrētās sērijas „Pasaku kamolītis”. Maz bija 20.gs. 20.-40.gadu grāmatu, bet varējām apskatīt tādas īstas grāmatniecības pērles kā 1909.gadā Pēterburgā izdotās „Latvju Dainas” vecajā drukā un pat 1894. gadā izdotas „Teiksmas un pasakas” krievu valodā. Visu grupiņu bērni iepazinās ar 20. un 19. gadsimta bērnu grāmatām, to ilustrācijām, savdabīgo valodas izteiksmes veidu. Savukārt vecāki un darbinieki ar patiesu sirsnību atcerējās savas bērnības laiku, pirmo pasaku grāmatu un pirmo patstāvīgi izlasīto grāmatu.
Paldies vecākiem un darbiniekiem par skaisto izstādi!
Iveta Jirgensone
Zanda Melkina
Sportošana un andelēšanās Zeltrītos
10/15/2013 7:14:23 AM
Saule mijas ar mākoņiem, vējš ar lietu, un atkal uzspīd saule. Bērnu acīs iemirdzas prieks – tik dažāds un košs kā rudens lapu krāsas. Ir sācies jaunais mācību gads un jau pirmajā mēnesī padarīts ļoti daudz. Pagājušajā gadā mūsu PII beidza 110 audzēkņi, tādēļ šajā septembrī mācības pie mums uzsāka 5 jaunas grupas - trīs 2010., viena - 2009. un vēl viena - 2008.gadā dzimušiem bērniem. Adaptācijas periodā ir jau noritējusi kāda asariņa, bet skumjas par šķiršanos no vecākiem visbiežāk izkliedē dažādie darbiņi un notikumi, kuri seko viens otram ik dienas.
2013.gada 27.septembrī kopā ar visu Latviju piedalījāmies Olimpiskajā dienā, kuru nespēja izjaukt pat stiprais lietus. Mūsu sporta skolotāja Evita Vītoliņa jau laicīgi bija sagatavojusi divus pasākumu plānus – labiem un sliktiem laika apstākļiem, tāpēc piektdienas rītā visi saprata, ka vingrosim visi kopā savā zālē. Pie mums viesos bija ieradies Mārupes novada Domes izpilddirektors Ivars Punculis un ielu vingrotāji Kārļa Erlata vadībā. Viesi ar dažādiem vingrojumiem palīdzēja iesildīties Olimpiskajai rīta rosmei, ko radio StarFM pavadījumā deviņas 4-6 gadīgo bērnu grupas arī izpildīja. Mazie trīsgadnieki šoreiz bija aktīvi līdzjutēji. Tā kā šogad pasākuma devīze Latvijā bija “Esam sportiska ģimene”, mēs jau iepriekš aicinājām vecākus piedalīties fotoizstādes veidošanā, kā arī vecākās grupas – zīmējumu konkursā. Trīs fotogrāfijas un zīmējumus nogādājām izvērtēšanai Mārupes Domē.
Pēc rīta rosmes visi devāmies uz sporta zāli, kur bērnus gaidīja pārsteigums – Kaspara komanda bija uzstādījusi ielu vingrošanas stieņu konstrukciju. Puiši mūzikas pavadījumā dažādos vingrinājumos demonstrēja savu izturību, ķermeņa muskuļu spēku un cilvēka iespējas – pievilkās pie stieņa, taisīja dažādus apgriezienus, turēja viens otru. Priekšnesums izsauca neviltotu sajūsmu un apbrīnu kā mazo, tā lielo skatītāju sejās! Ielu vingrošanas pamatā ir vingrinājumu komplekss, kur lielākoties tiek strādāts ar sava ķermeņa svaru un roku spēku. Vingrotāji arī pastāstīja, ka šādi rezultāti sasniedzami tikai ar treniņiem katru dienu, veselīgu dzīvesveidu un pareiziem ēšanas paradumiem.
Ja Olimpiskās dienas aktivitātēs vecākus iesaistījām netieši, tad jau nākamajā pirmdienā – 30.septembrī notika vieni no tradicionālajiem svētkiem, kuros var piedalīties visa mūsu audzēkņu ģimene – Miķeldienas gadatirgus. Jau no rīta katra grupiņa pie iestādes vārtiem no ziediem izveidoja kompozīcijas – citi  savas grupas putniņu, citi latviešu etnogrāfiskās zīmes, vēl citi kādu pasaku tēlu, turpat izstādījām arī jaukās rudens kompozīcijas, kuras bērni gatavojuši kopā ar vecākiem. Pēcpusdienā izrādījās, ka divas Pelītes (sporta skolotāja Evita Vītoliņa un mūzikas skolotāja Kaiva Mollere) ir saņēmušas ielūgumu no Miķelīša (mūzikas skolotāja Diāna Kravale) uz šiem svētkiem, tad nu vispirms skaidrojām, kas ir Miķeldiena un ieskandinājām rudens saulgriežus ar dziesmām, rotaļām, mīklu minēšanu. Pēc tam varējām doties pagalmā pie nojumītēm iepirkties – kas tik tirdziņā nebija! – pašgatavotas konfektes un čipši, cepumi un pīrādziņi, pašu audzēti dekoratīvie ķirbīši, rotaslietiņas un pat frikadeļu zupa. Vislielākais prieks, protams, bija to bērnu acīs, kuri šo pēcpusdienu  varēja pavadīt kopā ar savām ģimenēm.
Kad nu rudens darbiņi labi iesākti, varam turpināt darboties - Ekoskolas ietvaros šogad esam nolēmuši pētīt klimata pārmaiņas, turpināsim arī vākt makulatūru, bet galvenais, kā jau izglītības iestādē, būs mācību darbs. Par vienu no galvenajiem pedagoģiskā darba uzdevumiem esam izvirzījuši latviešu valodas apguvi, rosinot bērnu interesi par valodu kā domāšanas, savstarpējās saziņas un radošās pašizpausmes līdzekli. Sagatavošanas grupu apmācībā izmantosim gan izdevniecības "Lielvārds" mācību līdzekli, tai skaitā, interaktīvās darba lapas, pielietojot arī U-board tāfeli.
Tā kā no pavasara mūsu iestādē strādā psihologs, pastiprinātu uzmanību veltīsim atbalsta komandas veidošanai bērnu drošības, emocionālās un fiziskās labsajūtas jautājumu risināšanai. Uzsākot ceturto mācību gadu, viss kolektīvs ir gatavs turpināt labās tradīcijas un radoši palīdzēt mūsu mazajiem audzēkņiem vērt lappusi pēc lappuses lielajā dzīves brīnumgrāmatā.
Zanda Melkina

Mārupes Vēstis, 2013.gada oktobris 
Piedzīvojumi ar Alisi Brīnumzemē
7/19/2012 4:12:23 AM

16.maijā uz jautriem sporta svētkiem visas Mārupes novada pirmsskolas izglītības iestādes aicināja PII „Zeltrīti”. Šādas sportiskas izglītības iestāžu tikšanās novadā jau kļuvuši par tradīciju, tomēr tik daudz kaimiņu mūsu bērnudārzs, kurš strādā tikai otro gadu, uzņēma pirmoreiz.
„Vai ticat brīnumiem?” pasākuma atklāšanā septiņām komandām - PII „Lienīte”, Mārupes pamatskolas, Jaunmārupes un Skultes sākumskolām, PPII „Namiņš un „m’Pipariņš”, kā arī mājinieku komandai no „Lakstīgalu” grupas -  jautāja mūsu sporta skolotāja Evita Vītoliņa. Pēc apstiprinošas atbildes visi mazie sportisti caur burvju spoguli tika aicināti doties uz Brīnumzemi pie Alises un viņas draugiem. Karaliene ar Runājošo eglīti lika stafetē uzbūvēt kluču pili, Cepurnieks mācīja sportiski žonglēt, protams, cepures,  bet Zirnekliene -  uzmanīgi, bet veikli izlīst caur smalkiem tīkliem. Vēl vajadzēja veikli izrotāt... Ziemasasvētku eglīti, pie Trusīša – salikt burtu puzles, braukt ar skrejriteni (visās lomās iejutās „Zeltrītu” skolotājas un viņu palīgi). Kad visi uzdevumi bija paveikti, dalībnieki varēja padraiskoties ar Burbuli, ķerot ziepju burbuļus! Sacensībā, protams, uzvarēja draudzība, jo dalībnieku vecums bija ļoti dažāds.
Visas komandas saņēma diplomus un ziepju burbuļus, sporta skolotājas – vitamīnu devu ananāsa veidā, nodejoja kopīgu deju un priecīgi devās mājās. Arī saimniekiem bija gandarījums par veiksmīgu pasākumu. Noslēgumā PII „Zeltrīti” vadītāja Iveta Jirgensone paldies sacīja arī novada sporta organizatorei Silvijai Bartuševičai, kura visa gada garumā starp dažādām sporta aktivitātēm „neliek mierā” arī pirmsskolniekus.

Zanda Melkina

Kā Zeltrītos Lieldienas gaidīja
4/27/2012 4:09:05 AM

Pirmsskolas izglītības iestādes „Zeltrīti” kolektīvs šopavasar godam sagaidīja un ieskandināja skaistāko pavasara svētku - Lieldienu tuvošanos, neskatoties uz to, ka laika apstākļi mūs nelutināja - no bērna mutes: „Mammu, šogad laikam būs ziema, ziema un tad vasara?”
Jau 28. un 29.martā rīkojām divus jaukus koncertus – tradicionālo mazo vokālistu sadziedāšanos „Cālis 2012”. Savas balstiņas šoreiz izvingrināja kopā 33 „cālēni”, kuru priekšnesumus bija sagatavojušas muzikālās skolotājas Diāna Kravale un Inga Tepere, bet koncertu atraktīvi vadīja sporta skolotāja Evita Vītoliņa. Novada finālkonkursā, kas notika zaļajā ceturtdienā, piedalījās septiņi mūsu mazie dziedātāji un Klāvs Kokins ar dziesmu „Zirneklītis” ieguva Grand Prix!
Savas telpas jau iepriekš bijām noformējuši atbilstoši gadalaikam un izstāžu telpu rotāja pašdarinātu ziedu klēpji - tur rotājās gan lielas purenes, gan graciozas narcisītes un krāšņas tulpes. Pirmssvētku nedēļā ar dziesmām, rotaļām un olu ripināšanu bērnudārza zālē svētku svinēšanu iesāka paši mazākie mūsu audzēkņi, bet 4. un 5.aprīlī visas 4-6 gadnieku grupiņas devās izbraukumā uz Daugavas muzeju Doles salā.
Ekskursijas dienās gan cīruļputenis uz dažām dienām bija atkāpies, vējš pierimis un saulīte sildīja. Muzeja darbinieces mūs iepazīstināja ar Lieldienu tradīcijām: ierādīja jautru ganu rotaļu, pēc kuras bija jāizvingrina balsis, izšūpoja lielās šūpolēs, pārvērta par zaķiem, uzkrāsojot ūsas un uzdāvinot jaukas zaķu ausis, bet pasākums noslēdzās ar pikniku, kura neiztrūkstoša sastāvdaļa bija olu kaujas. Kādas tik olas bērni ar vecākiem bija sagatavojuši – krāsojuši sīpolu mizās un veikalos nopērkamajās krāsās, tējā, melleņu un kliņģerīšu novārījumos, apzīmējuši un aplīmējuši ar uzlīmēm!
Ekskursija bija izdevusies un mājupceļā nogurušo bērnu acīs bija arī liels prieks.
Paldies par atbalstu pasākuma norisei SIA „Vērsis Ro” un mūsu ēdināšanas firmai SIA „Aniva”.

Zanda Melkina

Mārupes Vēstis, 2012.gada aprīlis

Apgūstam drošibas ABC
11/9/2011 4:30:10 AM
Daudzās pirmsskolas izglītības iestādēs katrai nedēļai tiek paredzēta sava tēma, par kuru skolotāja gan stāsta, gan rāda attēlus, bērni zīmē, aplicē, veido atbilstošus tēlus vai priekšmetus. Plašākām un sižetiski pateicīgām tēmām tiek izmantoti arī video, mūzika, un viss noslēdzas ar kādu lielāku pasākumu.
Tieši tā oktobra otrajā pusē PII “Zeltrīti” noritēja “Drošības nedēļas”. Mēs – lieli un mazi – meklējām uzskates materiālus par VUGD, ugunsdzēsējiem, ātrās palīdzības mediķiem, policistiem un visiem citiem dienestiem, kas gan palīdz mums izkļūt no bīstamām situācijām, gan māca, kā tādās nenonākt. Katrā grupiņā runājām par ceļu satiksmes noteikumiem, drošību mājās, bīstamajām lietām, kā rīkoties nelaimes gadījumos. Visas grupas veidoja daudz citus interesantus darbiņus, piemēram, “Strazdiņi” vairākas dienas gatavoja košus ugunsdzēsēju auto no tukšām olu kastītēm, “Dzenīši” aplicēja ceļa zīmes, “Dzērvītes” zīmēja ielas, krustojumus un luksoforus.
Vecākās grupas noskatījās vienu no a/s “Latvenergo”, a/s “Latvijas dzelzceļš”, a/s “Latvijas gāze” un CSDD kopīgajā projektā “Lai dzīvo bērni” tapušajām īsfilmiņām, kurā parādīts, kā jārīkojas dažādās bīstamās situācijās, bet jaunākie audzēkņi vecāku bērnības multenītēs sekoja Si-si-dra uzvedībai, Ļoļeka un Boļeka ugunsnelaimei un Kurmīša piedzīvojumiem uz ceļa.
Trīs sagatavošanas grupas – “Gulbīši”, “Zīlītes” un “Dzenīši” – ar Mārupes novada Domes skolēnu autobusu devās ekskursijā uz centru “Dardedze”, kurā bija iespējams piedalīties aizraujošā Džimbas drošības ceļojumā. Mājās – uz bērnudārzu – tika atvesti daudzi uzskates materiāli un darba lapas, kuras palīdzēs zināšanu nostiprināšanai. Ieskatietiesarījūs www.dzimba.lv – materiāli atrodami internetā.
21. oktobrī piecgadniekiem pie mums arī notika Džimbas drošības stundiņa – apmēram 40 minūšu gara nodarbība par tēmu “Mans ķermenis ir mans!”, kurā ar bērnu aktīvu līdzdalību tika pārrunāts par labajiem un sliktajiem slepenajiem pieskārieniem, kā varam draugu iepriecināt, kad kāds viņu padarījis nelaimīgu, kā arī 8 drošības noteikumi, ko izstrādājis Džimba.
Drošības nedēļu noslēgumā notika interesanti sporta svētki “Drošības ābece”, uz kuriem visas grupas bija ielūdzis Luksofors (sporta skolotāja Evita) ar saviem draugiem Policistu (mūzikas skolotāja Diāna), Si-si-dra (mūzikas skolotāja Inga), Sērkociņu (logopēde Ivaise), Dakterīti (medmāsiņa Edīte), gudro meitiņu Puzlīti (skolotāja Kristīne) un Riteņbraucēju (skolotāja palīdze Madara). Pēc iesildīšanās un mājas darba parādīšanas mazie sportisti pēc maršruta kartes devās uz 5 vai 7 stafetēm (atkarībā no vecuma), katrā stacijā pēc uzdevuma veikšanas saņemot zīmodziņu savā kartītē. Stafetēs bija jāved rotaļlietas
pie ārsta vai jāizsauc palīdzība, “jāuzbūvē” gājēju pāreja, jāsaliek attēli par drošības tēmu, jāpalīdz sakārtot Si-si-dra istaba, jāsalasa sērkociņi, lai no tiem neizsprūk sliktā uguntiņa, jāatkārto, kā pareizi jābrauc ar skrejriteni, un jāveic citi uzdevumi.
Apbalvošanā visas grupiņas saņēma diplomus, “Sezamiņa drošas uzvedības ABC” no aa/s “Seesam  Latvia” un Jetija domino un krāsojamās grāmatiņas no saldējuma ražotāja “Balbiino”.
Ceram, ka mūsu nodarbības ne tikai paliks bērnu atmiņā, bet arī atgādinās vecākiem, ka bērniem ik brīdi jāmāca drošības noteikumi, bet galvenais – jārāda priekšzīme to ievērošanā, piemēram, vienmēr piesprādzējot bērnus autosēdeklīšos, kā arī piesprādzējoties pašiem!
Zanda Melkina

Rīgas Apriņķa Avīze/ Mārupes Vēstis

Otrdiena, 8. novembris, 2011

 

Sulu diena
2/8/2011 8:52:51 AM

Imunitātes stiprināšanas nolūkos 4.februarī launagā bērniem bija iespēja nobaudīt dažādas sulas, kā arī vērot pašu sulas spiešanas procesu! Sulas tika degustētas gan katra atsevišķi, gan savā starpā sajaucot, arī pievienojot tām ķiploku vai citronu. Bērni jau Veselības nedēļā grupās bija runājuši ar skolotājām, ko labu dod svaigi dārzeņi un sulas, bet iespēja vērot mūsu pavāra darbošanos un salīdzināt sulas pēc krāsas un garšas bija ļoti aizraujoša. Uz veselību!

 

Latvija sākas no mūsu mājām
12/10/2010 7:47:57 AM

Kā jau ierasts Mārupes novada jaunākajā izglītības iestādē „Zeltrīti” šogad viss notiek pirmoreiz – ar lielu aizrautību novembrī svinējām arī Latvijas un Mārupes novada dzimšanas dienas.
Tā kā mazam bērnam savas valsts un novada izzināšana noteikti sākas no savas mājas, ielas, tuvākās apkārtnes, ļoti piemērots ievads visiem svētku pasākumiem bija jau oktobra beigās notikušais Didža Rijnieka koncerts „Manas mājas”. Šī tēma tika turpināta vecākajās grupās gatavojot savu māju maketus, iekārtojot Latvijas stūrīšus grupās, un gatavojoties svētku pasākumiem.
Visas novembra nedēļas rotaļnodarbības un mācības  bija veltītas latviešu tradīcijām (Mārtiņdienu nosvinējām Ozolnieku novada z/s  „Līcīši”), valsts un novada vēsturei – bērni zīmējumos fantazēja, kāda būs Mārupe, kad viņi būs lieli, katra grupa gatavoja plakātu izstādei „Latvija Mārupē, Mārupe Latvijā” un ar interesantu kopdarbu piedalījāmies izstādē Mārupes novada Domē. Vecāki un darbinieki palīdzēja iekārtot vēstures stūrīti, kurā varēja aplūkot senus sadzīves priekšmetus, grāmatas, rotaslietas, kartes un apģērbus – dažiem eksponātiem ir vairāk kā 100 gadu.
Par dzimšanas dienas svinību galveno notikumu uzskatāms svētku koncerts „Sprīdīša ceļojums pa Latviju” 17.novembrī, kurā mazais latviešu pasaku varonis (sporta skolotāja Evita Vītoliņa) satika Meža māti, Vēja māti, apskatīja Latvijas novadus, galvaspilsētu Rīgu un atgriezās Mārupē. Katra grupa mūzikas skolotāju (Diāna Kravale un Inga Tepere) vadībā uzstājās ar atbilstošu priekšnesumu – par jūru, dzīvniekiem, Rīgas torņiem un daudz ko citu. Koncertu noklausījās un svētkos mūs apsveica arī Mārupes novada Domes priekšsēdētāja Līga Kadiģe.

Paldies vecākiem par atsaucību izstādēm un izdomas bagātajiem tērpiem!

Iveta Jirgensone
Zanda Melkina

Miķeldienas gadatirgus izdevās!
10/11/2010 3:07:22 AM

„Vai zināt, kas ir Miķeļi?” - mazajiem „Zeltrītu” putnēniem (tā varam saukt savus audzēkņus, jo visām grupiņām doti Latvijas putnu nosaukumi) 29.septembrī jautāja rūķi Ašulis, Brašulis un Gudrulis – mūsu mūzikas un sporta skolotājas. Uz bērnudārza mazās āra skatuvītes pirmoreiz  stājās visas  12 grupiņas, kuras dziedāja dziesmiņas un spēlēja kustību rotaļas par dārzenīšiem, mazajiem ežukiem, lietuslāsītēm, rudens lapām un sēnītēm atbilstošos tērpos. Noslēgumā 5-gadīgās „Dzenīšu” un „Gulbīšu” grupiņas no rudens ražas „cepa” maizi, un tad visi ar vecākiem devās uz gadatirgu, kurā vēl ilgi notika jautra tirgošanās. Zināt, kā garšo burkānu konfektes, kazinaki, auzu pārslu groziņi ar ābolu pildījumu vai persiki šokolādē? To un daudz ko citu ēdamu, kā arī pašgatavotas rotaslietas varēja iegādāties improvizētajās tirgotavās, kur saimniekoja visatraktīvākie vecāku pārstāvji. Mūsu ēdināšanas firma SIA „Aniva” gādāja par siltiem štovētiem kāpostiem ar desiņām un karstu tēju. Labi ieturējušies un pilniem groziņiem izturīgākie bērni ar vecākiem vēl varēja piedalīties mazās stafetēs un konkursiņos. Pirmie lielie svētki „Zeltrītos” izdevās lieliski, tāpēc domājam, ka Mārupes izglītības iestādēm ierastais Miķeļdienas gadatirgus kļūs arī par mūsu tradīciju.

Iveta Jirgensone
Zanda Melkina

Pirmā Zinību diena
9/26/2010 1:09:45 PM
Pilns skaits audzēkņu 12 grupās sāk apmeklēt "Zeltrītus" no 2010.gada 1.septembra. Zinību dienā mazākos bērnus svētkos sagaidīja Zaķenītes un Vārniņa (mūzikas un sporta skolotājas), kuras dziedāja ar bērniem dziesmiņas, gāja rotaļās un kopā ar vadītāju Ivetu Jirgensoni pūta krāsainus ziepju burbuļus, kas bērniem sagādāja daudz prieka. Vecākās grupiņas Zinību dienā kopā ar Burtu meitiņām atkārtoja gan burtus, gan ciparus un tāpat priecīgi iesāka jauno mācību gadu. Lai arī "Zeltrīti" darbu uzsāka vasaras sākumā, mums tāpat kā visās izglītības iestādēs Zinību diena ir vismaz mazi svētki - jaunu atklājumu un sasniegumu sākums!

Dzimšanas diena
9/26/2010 1:06:20 PM
2010. gada 1.jūnijā - Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā - pavisam neparastā laikā bērnudārza gaitu uzsākšanai - ar mazu koncertu, iepazīšanos, radošajām darbnīcām un rotaļām tika svinēta PII "Zeltrīti" dzimšanas diena.
Jau no paša rīta pie ēkas Gaujas ielā valdīja patīkams satraukums un svētku noskaņa. Pēc svinīgās un tradicionālās lentes pārgriešanas, ko paveica Mārupes novada Domes priekšsēdētāja vietniece Līga Kadiģe un pilnsabiedrības “Acana” pārstāvis Jānis Markulis, mazie mārupieši kopā ar saviem vecākiem un pirmsskolas ziglītības skolotājām devās uz savām grupiņu telpām, kur tika cienāti ar svētku kliņģeriem un rotaļājās kopā ar Jelgavas Jaunā teātra aktieriem.
Svinīgās atklāšanas laikā Līga Kadiģe teica: “Mārupiešu sapnis un cerības ir piepildījušās – mums ir jauns bērnudārzs, kurā savas bērnības dienas vadīs 280 mazie mārupieši. Šodien varu teikt tikai lielu paldies visiem, kas noticēja un uzdrīkstējās īstenot šādu, vēl Latvijā nebijušu, publiskās un privātās partnerības projektu. Šis mūsu darbs ir vēl viens apliecinājums tam, ka galvenā prioritāte Mārupē ir bērni un izglītība.” Atgriežoties dažu gadu nesenā pagātnē, L. Kadiģe stāstīja, kā šis projekts ir tapis, un, pasniedzot piemiņas dāvanas, teica visiem lielu paldies, kas ar saviem darbiem un idejām ir virzījuši šo projektu.
"Acanas" dāvinātā simboliskā saulīte tika nodota PII "Zeltrīti" vadītāja Ivetai Jirgensonei, kura saņēma vēl daudzus apsveikumus un laba vēlējumus jaunajai izglītības iestādei no kolēģiem, kaimiņiem un sadarbības partneriem.
Sagatavots pēc Mārupes novada Domes informatīvā izdevuma
2010. gada jūnijā
Atvērto durvju diena
9/26/2010 1:02:42 PM
Mēnesi pirms darba uzsākšanas - 2010.gada 1.maijā visu topošo audzēkņu vecāki un jebkurš interesents pirmo reizi varēja iepazīties ar lielāko Mārupes novada pirmsskolas izglītības iestādi. Mārupes novada Domes priekšsēdētāja vietniece Līga Kadiģe iepazīstināja mārupiešus ar projekta tapšanas vēsturi un plānoto darbības modeli. Topošo audzēkņu vecāki izstaigāja telpas un uzdeva daudz jautājumu gan par sadzīves, gan mācību procesa norisi. Divās ekskursijās, ko vadīja Līga Kadiģe un PII "Zeltrīti" vadītāja Iveta Jirgensone, ar jauno ēku iepazinās vairāk kā 200 apmeklētāju.

Spāru svētki
9/26/2010 12:36:14 PM
2009.gada decembrī jaunās pirmskolas izglītības iestādes (PII) Gaujas ielā 41 ēkas spārēs tika pacelts vainags, simbolizējot būtiska celtniecības posma pabeigšanu. Spāru svētkos uzrunu un paldies celtniekiem, pašvaldības pārstāvjiem un viesiem teica Mārupes novada Domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs un Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns. Domes priekšsēdētāja vietniece Līga Kadiģe izteica pateicību arī visiem iepriekšējā sasaukuma deputātiem, ka viņi atbalstīja šī projekta tapšanu, jo Mārupe ar vēl trijām pašvaldībām – Ķekavu, Tukumu un Ogri – ir pirmās pašvaldības, kur pirmskolas izglītības iestādes top Publiskās un privātas partnerības (PPP) projekta ietvaros. Būvnieku pārstāvis SIA “Arčers” būvniecības departamenta direktors Jānis Markulis uzsvēra, ka projekta realizācija celtniekiem ir divtik atbildīgs process, jo tā, iespējams, būs viena no mērauklām, vērtējot PPP projektu attīstības lietderību visas valsts mērogā.
Pasākuma laikā notika arī svinīga PII vārda došana, jo ir  noslēdzies konkurss, kurā ikviens mārupietis varēja piedāvāt savu ideju jaunās PII nosaukumam. No vairāk nekā 100 piedāvātajiem variantiem tika izvēlēti četri, par kuriem vietnē www.marupe.lv iedzīvotāji varēja balsot. Lielāko atbalstu ieguva nosaukums “Zeltrīti”. Līdz ar to no šodienas jauno pirmskolas izglītības iestādi sauksim “Zeltrīti”. Nosaukuma idejas autore ir Mārupes novada Būvvaldes vadītāja Aida Lismane.
Decembra Mārupes novada Domes sēdē par pirmskolas izglītības iestādes vadītāju tika apstiprināta līdzšinējā Tīraines pirmskolas izglītības iestādes vadītāja Iveta Jirgensone. 
No Mārupes novada Domes informatīvā izdevuma "Mārupes Vēstis"
2009.gada decembrī
12 items total

<< All categories